enter-article עיצוב חינה - הקדימון לאירוע האמיתי - מרכז עיצוב אירועים ארצי
מעצבי אירועים » מאמרים וחדשות » עיצוב חינה - הקדימון לאירוע האמיתי

עיצוב חינה - הקדימון לאירוע האמיתי

את אירוע החינה אפשר להשוות לקדימון של סרט, שכן החינה נועדה לשמש לא רק כחגיגה בפני עצמה, אלא גם כמעין רמז למה שצפוי לאורחים בחתונה שתתקיים שבוע לאחר מכן.
לכן לא פלא שזוגות רבים משקיעים בעיצוב החינה לא פחות מאשר בעיצוב החתונה
מי שמעוניין לתכנן חתונה מושקעת, יכול למצוא אינספור מקורות מידע וספקים שיסייעו לו במשימה. לא כך הדבר כשמדובר בארגון חינה מושקעת. כתוצאה מכך, זוגות רבים העומדים לציין את שמחתם באירוע החינה ורוצים לארגן ערב מושקע, מרגישים בלבול רב לנוכח האפשרויות הקיימות וההיעדר בהכוונה מתאימה.

במאמר זה נסביר כיצד יש לעצב את אירוע החינה וכיצד ניתן לחסוך בעלויות העיצוב.


איך בוחרים מקום לחגוג בו חינה?עיצוב חינה
  • להבדיל מחתונה, שבה האלטרנטיבות העיקריות הן לחגוג באולם אירועים או בגן, בעת ארגון החינה מבחר האפשרויות הוא רחב יותר, ותלוי בעיקר בהיקף המוזמנים. עבור היקף מצומצם של אנשים, אפשר לארגן אירוע חינה אפילו בבית או בחצר הפרטית במידה והם מרווחים מספיק. אפשרות נוספת היא לחגוג את החינה במסעדה מרוקאית הערוכה לאירועים מסוג זה או כמובן באולם אירועים המספק את השירות המבוקש.
  • אם בחרתם לחגוג במסעדה או באולם אירועים, וודאו שהאווירה והעיצוב במקום תואמים לאווירה של האירוע. כמובן שיתכן ותצטרכו להוסיף עיצובים שלכם כדי ליצור את האווירה המתאימה, אך קחו בחשבון שהרבה יותר קשה לארגן מחדש מקום שהעיצוב בו מנוכר ביחס למקום שקיים בו עיצוב בסיסי מתאים ויש רק צורך בכמה שדרוגים קטנים כדי להשיג את התוצאה הרצויה.

עיצוב חינה
  • אם בחרתם לחגוג את החינה באולם אירועים, בחנו אילו הטבות עיצוביות יוכל להציע לכם מנהל המקום במסגרת החבילה שסגרתם. לפעמים עדיף לבחור בחבילה מעט יקרה יותר, המציעה אטרקציות עיצוביות שונות (כמו למשל סידור שולחנות וכסאות מיוחד) מאשר להביא מעצבי אירועים חיצוניים אשר יהיו אחראיים על משימת העיצוב. במקרה כזה, תוכלו לסגור את הפינות הקטנות בעצמכם או להיעזר בקרובי משפחה, ולא תצטרכו להשקיע בספק חיצוני.
  • עיצוב חינה יכול לכלול פינת עוגיות, פינת ישיבה המיועדת לעישון נרגילות, פינת מופלטות ועוד. חוץ מהפינות השונות נהוג גם להביא לחינה מאהל מרוקאי גדול וכרכרה מרוקאית שאמורה לשאת את בני הזוג. חשוב מאוד להקפיד על עיצוב חינה אותנטי, שייצור חוויה ייחודית, בייחוד אם חוגגים את האירוע במקום קטן כמו מסעדה או בבית, שם האווירה האותנטית אינה מובנית לרוב. במקרים כאלה כדאי לבחור מעצבי אירועים מנוסים שיכולים לסגנן כל מקום בהתאם לאווירה הרצויה, שכן משימת עיצוב החינה בבית או במסעדה עשויה להתגלות כמאתגרת במיוחד.

מחירים ועלויות
  • בדומה לארגון החתונה, גם ארגון אירוע החינה מגוון מאוד מבחינת עלויותיו ותלוי בגודל ההפקה ובכמות המוזמנים שאתם מתכננים לארח. בכל מקרה לא מדובר בהוצאה קטנה, שכן ארגון אירוע חינה בסדר גודל צנוע באווירה ביתית יכול לנוע בין 4,000 עד 7,000 ש"ח ואילו ארגון אירוע חינה עתיר מוזמנים ובומבסטי יכול להגיע אפילו עד 40,000 ש"ח! העלות הממוצעת לארגון אירוע חינה בסדר גודל בינוני היא כ-20,000 ש"ח. חלק משמעותי מעלויות האירוע כולו הן עלויות העיצוב, שכן מה שמזניק את התשלום בסופו של דבר הן אפשרויות שדרוג מיוחדות כמו עיצוב כיסאות ושולחנות, חיפויי קירות וכו'.
  • לצד הבחירה בשירותיהם של מעצבי אירועים מקצועיים, מומלץ להיעזר במקביל גם בנסיונם העשיר של בני משפחתכם. החלטות עיצוביות הנעשות במסגרת משפחתית מוסיפות לרוב מימד אישי וייחודי לגווני אירוע, ויוצרות תחושה נעימה יותר במהלך הערב.

שתפו פעולה עם מעצב האירועים בו בחרתם וצרו יחדיו קונספט עיצובי שהוא לא רק אסתטי ונעים לעין אלא גם רב משמעות, שהרי החינה היא בסופו של דבר חגיגה סימבולית.
מוטיבים כמו הצבע הזהוב שנועד לסמל עושר, או סוכריות ונרות דולקים המסמלים בהתאמה חיים מתוקים ומוארים, צריכים להישזר בטבעיות בעיצובו הכללי של האירוע.
 

עוד באותו נושא

עיצוב תערוכות – כשתערוכה הופכת להצלחה

עיצוב תערוכות – כשתערוכה הופכת להצלחה

החשיבות של תערוכה אינה רק בתוכן שלה או בכמות וסוג המוזמנים אליה אלא גם בעיצוב שלה, זה שיעניק לה ייחוד משלה קיומן של תערוכות מדי פעם ופעם...

עיצוב חתונות – החלום והגשמתו

עיצוב חתונות – החלום והגשמתו

מי שלא מסתפק במפיק חתונה או בהפקה עצמית, יכול להיעזר גם בשירותיו של מעצב חתונות, האיש שידאג שהשולחן יראה מיוחד גם אחרי שהאורחים יסיימו לאכול...

עיצוב חופות - המדריך השלם

עיצוב חופות - המדריך השלם

לא משנה באיזה גן אירועים, אולם או איזור טבעי תחליטו לערוך את החתונה שלכם, עיצוב החופה ישלב את האישיות שלכם עם המקום, ומעצב חופות ידאג שהיא...

מחירון עיצוב חתונה

מחירון עיצוב חתונה

בימים בהם תקציב חתונה יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים, רצוי שנדע על מה אנחנו משלמים ובעיקר כמה באחד הפרקים של הסדרה חברים, נדרש אחד משחקני...

טיפים לבחירת מעצב אירועים

טיפים לבחירת מעצב אירועים

רגע לפני שאתם רצים לחתום עם מעצב אירועים שעשה את האירוע של קרוב משפחה או חבר, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור מעצב אירועים כולנו היינו רוצים...

string(33) "categoryמעצבי אירועים"