enter-article עיצוב במות - כי כל אירוע הוא במה - מרכז עיצוב אירועים ארצי
מעצבי אירועים » מאמרים וחדשות » עיצוב במות - כי כל אירוע הוא במה

עיצוב במות - כי כל אירוע הוא במה

בשנת 2004 נהרג בארץ נער לאחר שבמה התמוטטה עליו במהלך אירוע משפחתי. מאז, מארגני אירועים פרטיים ועסקיים כאחד, נוהגים להקפיד ביתר שאת על סוגיית בטיחות הבמות.

עיצוב במות

עיצוב במות הוא פרמטר חשוב בארגון אירוע מכל סוג שהוא, בין אם הוא משתייך למגזר הפרטי או לעסקי.

הסיבה לכך נובעת מן העובדה שכאשר מוצבת הבמה באירוע, היא מיד הופכת למוקד ולאטרקציה המרכזית, ומדובר בפלטפורמה הטובה ביותר עבור מיצגי אומנות שיעלו במהלך הערב.

החלטנו לבדוק כיצד ניתן לבצע עיצוב במות המתאים לאופי האירוע ובמה זה כרוך.


התאימו את הבמה לאופי האירוע

עיצוב במות יהיה מוצלח רק בתנאי ויהיה סנכרון מושלם בין הבמה לבין אווירת ותכלית האירוע. במידה ומדובר באירוע עסקי, מן הראוי שהבמה תהיה סולידית ככל הניתן ולא מצועצעת, בייחוד אם מדובר בבמה שמוקמת לצורך העברת נאום לדוגמא.

במידה ומדובר באירוע חינה לדוגמא, הרי שאין מניעה לקשט את הבמה בכל טוב (אך במידה) ולהוסיף לה אלמנטים אוריינטלים אשר יעניקו נופך מעניין לעיצוב המקום כולו.

באופן כללי מומלץ לא להעמיס יותר מדי, ולכן כאן נכנס לתוקפו הביטוי 'כל המוסיף גורע'. זכרו שבסופו של דבר תפקידה של הבמה היא לתפקד כפלטרפורמה עבור מופע בידור, ולכן יהיה זה חבל שתעפילו על איכות המופע באמצעות הקמת במה גרוטסקית ומצועצעת מדי. מעצבי אירועים בדרך כלל מקפידים על עיצוב במות בקווים נקיים, תוך הוספת מספר אלמנטים בודדים לצורך יצירת אפקט מרשים.

באותו הקשר, עיצוב במות צריך בראש ובראשונה להתחשב בסוג המופע שיוצג עליו, אשר בהתאם לכך יקבע גודל הבמה. במקרים כאלה מומלץ להתייעץ עם מעצבי אירועים מקצועיים. אלה ידעו לייעץ לכם בדיוק איזה גודל ישתלב היטב עם סוג המופע הרצוי.

כמובן שחשוב לקחת בחשבון גם את גודל ההיכל, שהרי במה גדולה מדי שתיבנה בהיכל קטן יחסית תיצור תחושה של עומס בלתי רצוי.


הבטיחות היא הפקטור החשוב

כאשר בוחרים חברת עיצוב במות, כלל הברזל הוא לבחור בחברה המקפידה על נושא הבטיחות. עיצוב אירוע יהיה מוצלח רק בתנאי שיהיה בטיחותי עבור האורחים ועבור אנשי הצוות המשתתפים בו. על בסיס שנתי אנו מתוודעים לסיפורי זוועות ולטרגדיות המתרחשות בעת קריסת במות. מרבית האסונות הללו היו יכולים להימנע אילו סוגיית הבטיחות הייתה נמצאת בעדיפות הראשונה.

לכן, כשמקימים במה, הרבה לפני שמעניקים את הדעת לנושא העיצוב, חשוב לוודא שהבמה תצליח לעמוד בכמות המשתתפים ובגודל הציוד שיהיה מונח עליה. חשוב להקפיד שכל העובדים נוקטים בכל אמצעי הבטיחות על מנת להבטיח עבודה פורייה ובטיחותית.


המולטי-טאסק של האירועים

במידה ולא עלה בידיכם לשכור מעצבי אירועים מקצועיים, תמיד תוכלו להיעזר בשירותי ייעוץ מקצועיים שמעניקות חברות עיצוב במות, לרוב ללא עלות. אלו יוכלו לייעץ לכם היכן כדאי להציב את הבמה, כיצד יש לעצב אותה ואיזו במה תזדקקו בהתאם לתיאור האירוע והמופע.

בנוסף, חברות עיצוב במות מציעות לעתים גם אפשרות השכרת ציוד נוסף כמו פינות ישיבה ושמשיות. ישנן חברות עיצוב במות השולחות נציג מטעמן, שיהיה מופקד על מלאכת עיצוב האירוע. במרבית המקרים יהיה זול יותר להיעזר בשירותים הקשורים בעיצוב האירוע ממקור אחד, מאשר לשכור חברות שונות לאותה מטרה.

מאחר שהבמות מגוונות כל כך, גם טווח המחירים הוא פונקציה של גודל הבמה והאלמנטים שיופיעו בה. לכן, במידה והחלטתם להשכיר במה מיוחדת לרגל האירוע, וודאו שאתם מקבלים הצעת מחיר רלוונטית.

מחירי ההשכרות מתחילים מרף של כמה מאות שקלים ויכולים לטפס גם לרף של 2,000-3,000 ש"ח ומעלה.


לאחר הקמת הבמה, לצורך הגברת הבטיחות, מומלץ להזמין מהנדס שיבדוק את תקינות הבמה, ולפעול בהתאם להוראותיו. קריטריון זה הוכיח את עצמו כמציל חיים לא פעם


עוד באותו נושא

עיצוב תערוכות – כשתערוכה הופכת להצלחה

עיצוב תערוכות – כשתערוכה הופכת להצלחה

החשיבות של תערוכה אינה רק בתוכן שלה או בכמות וסוג המוזמנים אליה אלא גם בעיצוב שלה, זה שיעניק לה ייחוד משלה קיומן של תערוכות מדי פעם ופעם...

עיצוב חתונות – החלום והגשמתו

עיצוב חתונות – החלום והגשמתו

מי שלא מסתפק במפיק חתונה או בהפקה עצמית, יכול להיעזר גם בשירותיו של מעצב חתונות, האיש שידאג שהשולחן יראה מיוחד גם אחרי שהאורחים יסיימו לאכול...

מחירון עיצוב חתונה

מחירון עיצוב חתונה

בימים בהם תקציב חתונה יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים, רצוי שנדע על מה אנחנו משלמים ובעיקר כמה באחד הפרקים של הסדרה חברים, נדרש אחד משחקני...

עיצוב חופות - המדריך השלם

עיצוב חופות - המדריך השלם

לא משנה באיזה גן אירועים, אולם או איזור טבעי תחליטו לערוך את החתונה שלכם, עיצוב החופה ישלב את האישיות שלכם עם המקום, ומעצב חופות ידאג שהיא...

טיפים לבחירת מעצב אירועים

טיפים לבחירת מעצב אירועים

רגע לפני שאתם רצים לחתום עם מעצב אירועים שעשה את האירוע של קרוב משפחה או חבר, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור מעצב אירועים כולנו היינו רוצים...

string(47) "טיפים לבחירת מעצב אירועים"