enter-article עיצוב תערוכות – כשתערוכה הופכת להצלחה - מרכז עיצוב אירועים ארצי
מעצבי אירועים » מאמרים וחדשות » עיצוב תערוכות – כשתערוכה הופכת להצלחה

עיצוב תערוכות – כשתערוכה הופכת להצלחה


החשיבות של תערוכה אינה רק בתוכן שלה או בכמות וסוג המוזמנים אליה אלא גם בעיצוב שלה, זה שיעניק לה ייחוד משלה


קיומן של תערוכות מדי פעם ופעם יכול לתרום משמעותית להכנסותיה של חברה המארגנת אותן. באמצעות התערוכות, המבקרים נחשפים למוצרי החברה, לחידושים מהתקופה האחרונה, לטכנולוגיות ולכל הפרטים אותן בוחרת החברה להבליט. 

ברוב התערוכות, החברה אשר יוזמת אותן היא זאת הבוחרת את סוג המוזמנים ובדרך כלל הם יהיו כאלו שיש לה אינטרס להרשים וליידע אותם על מוצריה.  בכדי שהתערוכות אותן מקיימת החברה אכן יהפכו להצלחות כדאי לדעת כמה דברים על  עיצוב תערוכות.


סוגי תערוכות

ישנם מספר סוגי תערוכות, כאשר לכל אחת יש מטרה אחרת וקהל יעד שונה סוגי התערוכות הם:
עיצוב תערוכה

תערוכות מקצועיות: מדובר בתערוכות אשר הקהל יעד שלהם יהיה קהל מקצועי ובעל זיקה לתחום המוצג. בדרך כלל, המטרה של תערוכות אלו לא תהיה למכור את המוצר המוצג ביום התערוכה עצמה.

כנסים: הכנסים יהיו מיועדים לקהל מקצועי ויכללו בדרך כלל, הרצאות ודיונים של אנשים מקצוע, לצד תערוכה מקצועית.

תערוכות פתוחות לקהל הרחב:  תערוכות בנושאים שונים כמו: ריהוט, לימודים, בעלי חיים וכדומה. התערוכות מיועדות לכולם (ולא רק לאנשי מקצוע). בדרך כלל תערוכות אלו יהיו מלוות בהפנינג ובעמדות מכירה.


תפקידם של מעצבי תערוכות?

חברות או אנשים הנותנים שירות של עיצוב תערוכות, ידאגו לכך שהתערוכה תראה בדיוק כמו שהחברה והעומדים בראשה מתכננים שהיא תראה. הם ידאגו שהפרטים הקטנים ביותר יתפקדו ויראו גדולים.

במסגרת התפקיד שלהם הם ידאגו לעיצוב הביתנים בתערוכה (ביתן מודולארי או ביתן בנוי), עיצוב מתקני תצוגה, עיצוב תאורה, בחירת ריהוט וציוד לתערוכה (כסאות נוחים ושולחנות למקרים וכדומה).


מה לוקחים בחשבון כאשר מעצבים תערוכה?

עיצוב תערוכות יתבצע תוך לקיחה בחשבון של בקשות הלקוח, על המעצב להבין איזו אווירה ומסר רוצה הלקוח להעביר למבקרים.

אם לדוגמא, הלקוח היא חברה בעלת מיתוג מסוים שחשוב לה להעביר את המיתוג בתערוכה המעצב יצטרך לתכנן את התערוכה כך שהמותג יבלוט בצורה הטובה והאסטטית ביותר.


מה צריך לדעת בכדי לעצב תערוכה?

עיצוב תערוכות משלב מספר תחומי ידע שונים ביניהם: עיצוב חלל ומוצר, גרפיקה ממוחשבת, שיווק, התנהגות צרכנים ועוד תחומים רבים ומגוונים.


תפקידו העיקרי של מעצב התערוכות יהיה להפוך את התערוכה לחוויה של ממש על ידי תכנונן ועיצוב של ביתנים אטרקטיביים המציגים את מוצרים החברה שעורכת את התערוכה בצורה האטרקטיבית ביותר.  


כמה זה עולה?

המחירים של עיצוב תערוכות יהיה תלוי בגורמים רבים ביניהם: סדר גודל התערוכה, גודל החלל בו היא מוצגת,  אפקטים שונים המשולבים בתערוכה ועוד גורמים רבים.

מהסיבות האלו מדובר בטווח רחב של מחירים אשר יכול לנוע בין אלפי שקלים ולהגיע גם למאות אלפי שקלים.


איפה ניתן לקבל שירות של עיצוב תערוכות?

ניתן להזמין שירות של עיצוב תערוכות מחברות, בתי סטודיו ומעצבים רבים העוסקים בתחום. ביניהם: סטודיו אינפיניטי, דונטלו אמצעי קד"מ בע"מ, קדמון ברין, שובל פרו, ורד עיצוב ועוד.

עוד באותו נושא

עיצוב חתונות – החלום והגשמתו

עיצוב חתונות – החלום והגשמתו

מי שלא מסתפק במפיק חתונה או בהפקה עצמית, יכול להיעזר גם בשירותיו של מעצב חתונות, האיש שידאג שהשולחן יראה מיוחד גם אחרי שהאורחים יסיימו לאכול...

מחירון עיצוב חתונה

מחירון עיצוב חתונה

בימים בהם תקציב חתונה יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים, רצוי שנדע על מה אנחנו משלמים ובעיקר כמה באחד הפרקים של הסדרה חברים, נדרש אחד משחקני...

עיצוב חופות - המדריך השלם

עיצוב חופות - המדריך השלם

לא משנה באיזה גן אירועים, אולם או איזור טבעי תחליטו לערוך את החתונה שלכם, עיצוב החופה ישלב את האישיות שלכם עם המקום, ומעצב חופות ידאג שהיא...

טיפים לבחירת מעצב אירועים

טיפים לבחירת מעצב אירועים

רגע לפני שאתם רצים לחתום עם מעצב אירועים שעשה את האירוע של קרוב משפחה או חבר, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור מעצב אירועים כולנו היינו רוצים...

עיצוב תערוכות -  המכירות מתחילות בעיצוב

עיצוב תערוכות - המכירות מתחילות בעיצוב

גם אם התערוכה שלכם איננה אקספו, עדיין איך שהיא תיראה, ככה יזכרו אותכם בשורות הבאות ננסה לסדר מעט את המגוון האדיר של ספקי עיצוב תערוכות:...

string(33) "categoryעיצוב תערוכות"